راست – درست ثبت نام کنندگان 100 میلیون کارخانه

راست – درست: ثبت نام کنندگان 100 میلیون کارخانه ماشین خودرو بازار ایران میلیون انتقال

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات مسافران جام جهانی چقدر و با چه قیمتی ارز می‌گیرند؟

به فاصله کمتر از یک ماه مانده تا شروع جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، مسافران عازم جهت تماشای مسابقه های فوتبال، می‌توانند هر کدام فقط تا ۵۰۰ یورو، از بانک‌ها ارز مسافرتی

مسافران جام جهانی چقدر و با چه قیمتی ارز می‌گیرند؟

مسافران جام جهانی چقدر و با چه قیمتی ارز می گیرند؟

عبارات مهم : بازار

به فاصله کمتر از یک ماه مانده تا شروع جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، مسافران عازم جهت تماشای مسابقه های فوتبال، می توانند هر کدام فقط تا ۵۰۰ یورو، از بانک ها ارز مسافرتی تهیه کنند.

به گزارش ایسنا، با رویه جدیدی که بر بازار ارز کشور عزیزمان ایران حاکم شده است و بیش از یک ماه از آن می گذرد دیگر خبری از خرید و فروش رسمی ارز در بازار آزاد و صرافی ها نیست و متقاضیان باید ارز مورد نیاز خود را از طریق بانک ها و یا سامانه یکپارچه ارزی (نیما) تهیه کنند. در روال اخیر اجرایی شده است در بازار ارز، بانک مرکزی تنها یک قیمت را جهت ارزها تعیین کرد و در معاملات ارزی در محدوده تعیین شده است با قیمت مشخصی که ممکن است روزانه عوض کردن کند انجام می شود.

در سیاست تازه ارزی مسافران نیز با عوض کردن شرایط مواجه شده است اند به طوری که دیگر نمی توانند با مراجعه به صرافی بانک ها و ارائه بلیت و یا ویزا ارز مورد نیاز را دریافت کنند. تا پیش از این هر مسافر می توانست تا ۵۰۰۰ دلار به صورت هر سال از صرافی بانک ها ارز تهیه کند که با قیمتی حدود ۲۰ تا ۳۰ تومان ارزان تر از سایر صرافی ها بود. ولی در اوضاع موجود و عوض کردن روش قبلی هر مسافر حداکثر ۱۰۰۰ یورو و یا معادل آن در ارزهای دیگر امکان دریافت ارز از بانک ها را دارد. همچنین ارز مسافرتی پرداختی به مسافران کشورهای هم مرز و یکسان المنافع به غیر از عراق ۵۰۰ یورو و یا معادل به سایر ارزها هست. کشورهای هم مرز و یکسان المنافع یعنی آنهایی که جهت سفر فقط ۵۰۰ یورو به مسافر در ازای ارائه اسناد تخصیص داده شده است پیدا می کند، عبارتند از: ارمنستان، آذربایجان، بلاروس، استونی، لتونی، لیتوانی، گرجستان، قزاقستان، قرقیزستان، ملداوی، روسیه، تاجیکستان، ترکمنستان، اوکراین، ازبکستان، ترکیه، بحرین، کویت، قطر، پاکستان، عمان، امارات و قبرس.

مسافران جام جهانی چقدر و با چه قیمتی ارز می‌گیرند؟

در روزهای نزدیک به شروع جام جهانی مسافران ایرانی که قصد سفر به روسیه و تماشای مسابقه های را دارند، در تکاپو جهت تهیه ارز مورد نیاز هستند. آنها در هر صورت فقط می توانند در چارچوب تعیین شده است ارز پرداختی بانک مرکزی را دریافت کنند. با توجه به اینکه روسیه جزو کشورهای هم مرز و یکسان المنافع تقسیم بندی می شود در نهایت مسافران جام جهانی فقط ۵۰۰ یورو یا معادل آن امکان دریافت از شعب بانک های عامل را دارند.

مراجعه به شعب ارزی بانک های عامل (تجارت، ملت، ملی و سامان) از این حکایت دارد که مسافران می توانند در فاصله حداکثر هفت روز مانده به سفر خود با ارائه اصل گذرنامه و اصل شناسنامه و کارت ملی و همچنین اصل بلیت سفر فرآیند دریافت بلیت را انجام دهند. ارز فقط به یورو و یا معادل سایر ارزها خواهد بود، ولی در نهایت بستگی به ارزی که در آن وقت در اختیار بانک هست، دارد. یعنی ممکن است یورو و یا معادل آن روبل به متقاضی سفر به روسیه پرداخت شود، ولی مشخص آن است که اصلا دلار در این سبد ارزی قرار ندارد. در حال حاضر قیمت هر یورو با قیمت مرجع حدود ۵۰۰۰ تومان است که جهت ۵۰۰ یورو هزینه ای نزدیک به دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان جهت متقاضی به همراه دارد. تاکید بانک بر این است که طبق بخشنامه بانک مرکزی به افراد زیر ۱۲ سال امکان دریافت ارز مسافرتی را ندارند. در صورتی که قرار باشد مسافر جام جهانی روبل دریافت کند، اکنون قیمت اعلامی بانک مرکزی حدود ۶۸ تومان است.

به فاصله کمتر از یک ماه مانده تا شروع جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، مسافران عازم جهت تماشای مسابقه های فوتبال، می‌توانند هر کدام فقط تا ۵۰۰ یورو، از بانک‌ها ارز مسافرتی

با این که در اطلاعیه بانک مرکزی اعلام شده است بود که متقاضیان ارز مسافرتی موظف هستند گذرنامه معتبر، بلیت هواپیما، ویزای کشور مقصد (کشورهایی که نیاز به ویزا دارند) و رسید پرداخت عوارض خروج از کشور را به بانک پرداخت کنند، گفت و گو با شعب ارزی از این حکایت دارد که نیازی به ارائه رسید پرداخت عوارض جهت انجام فرایند دریافت ارز سفر نیست. ارز خریداری شده است از بانک عامل، در هنگام خروج از کشور و در فرودگاه از طریق شعب مستقر بانک به مسافر تحویل می شود.

اما اینکه مسافر بخواهد بالغ بر ۵۰۰ یورو و یا ۱۰۰۰ یوروی تخصیص داده شده است یافته بر اساس تقسیم بندی محل سفر، ارز تهیه کند موضوعی است که بانک ها عنوان می کنند امکان پرداخت بیش از این جهت آن ها وجود ندارد و مسافر باید به بازار آزاد و صرافی هایی که به طریقی ارز می فروشند مراجعه و مازاد مورد نیاز خود را تهیه کنند.

مسافران جام جهانی چقدر و با چه قیمتی ارز می‌گیرند؟

واژه های کلیدی: بازار | روسیه | مرکزی | مسافر | دریافت | مسافرت | مسافران | جام جهانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz