راست – درست ثبت نام کنندگان 100 میلیون کارخانه

راست – درست: ثبت نام کنندگان 100 میلیون کارخانه ماشین خودرو بازار ایران میلیون انتقال

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی نسل جوان امروز جهت عقب‌راندن دشمن از نسل اول آماده‌تر است / رهبر انقلاب

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار جمعی از دانش آموزان و دانشجویان شرکت کننده در کاروان های راهیان نور، دوران دفاع مقدس را قطعه ای نورانی و برگ زرین از تاریخ کشور

نسل جوان امروز جهت عقب‌راندن دشمن از نسل اول آماده‌تر است / رهبر انقلاب

رهبر انقلاب: نسل جوان امروز جهت عقب راندن دشمن از نسل اول آماده تر است

عبارات مهم : ایران

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار جمعی از دانش آموزان و دانشجویان شرکت کننده در کاروان های راهیان نور، دوران دفاع مقدس را قطعه ای نورانی و برگ زرین از تاریخ کشور و انقلاب خواندند و تاکید کردند: نسل جوان امروز جهت عقب راندن دشمن از نسل اول آماده تر هست.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه ای امروز – شنبه – در این دیدار با تأکید بر این که کاروان های راهیان نور یکی از جلوه های پاسداشت آن دوران هست، گفتند: قدرت های بین المللی، جنگ هشت ساله را با نشانه از بین بردن انقلاب اسلامی، به ملت کشور عزیزمان ایران تحمیل کردند ولی عظمت، فداکاری، ایمان، تدبیر، دلیری و بصیرت جوانان موجب شد که جنگ به نفع ملت تمام و انقلاب اسلامی ریشه دارتر و نیرومند تر از گذشته شود.

رهبر انقلاب اسلامی، عزت، اقتدار، امنیت، استقلال، آزادی و سلامت امروزِ کشور و ملت را مرهون هشت سال دفاع مقدس دانستند و تأکید کردند: دوران دفاع مقدس یک ذخیره است که باید علی رغم خواست دشمن های که درصدد به فراموشی سپردن آن هستند، جهت پیشرفت کشور و رشد ملی و آمادگی مردم و جوانان در میدان های مختلف، همواره زنده بماند و مورد تجلیل قرار گیرد.

نسل جوان امروز جهت عقب‌راندن دشمن از نسل اول آماده‌تر است / رهبر انقلاب

ایشان، کاروان های راهیان نور را یک مبارزه عظیم مردمی جهت زنده نگه داشتن آن دوران پرعظمت خواندند و با اشاره به ابعاد گوناگون و ناگفته دفاع مقدس، افزودند: یکی از این ابعاد، تحلیل چرایی شروع جنگ تحمیلی است که علت آن را باید در عظمت و ابهت انقلاب اسلامی و مرعوب شدن و وحشت قدرتهای مسلط آن وقت در دنیا، جستجو کرد.

حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر این که پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۷ تخت قدرتِ قدرتمندان غرب و شرق را با نام اسلام، به لرزه درآورد، خاطرنشان کردند: با گسترش فرهنگ انقلاب اسلامی در منطقه و در میان ملت های مسلمان در همان سال های ابتدایی، قدرت های سلطه گر بشدت دلواپس شدند و درصدد برآمدند تا به هر قیمتی که می توانند، انقلاب را از بین ببرند بنابراین صدام را که شخصیتی خودخواه و ظالم بود، جهت شروع جنگ و حمله به ایران، تشویق کردند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار جمعی از دانش آموزان و دانشجویان شرکت کننده در کاروان های راهیان نور، دوران دفاع مقدس را قطعه ای نورانی و برگ زرین از تاریخ کشور

ایشان با یادآوری حمایت های گسترده مالی و تسلیحاتی و اطلاعاتی آمریکا و اروپا بویژه انگلیس، فرانسه و آلمان و همچنین شوروی سابق از رژیم بعثی صدام، گفتند: در اواسط جنگ، فرانسه پیشرفته ترین هواپیماها و بالگردهای خود و آلمان رسماً و علناً مواد شیمیایی در اختیار صدام قرار داد که هنوز بعد از گذشت ۳۰ سال از آخر جنگ، بازماندگان زیادی گرفتار آثار آن هستند و تعداد زیادی نیز بر اثر همان مواد سمّی شهید شدند.

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: در برابر این حمایت های جهانی از رژیم بعثی، جمهوری اسلامی ایران، تنها چیزی که در اختیار داشت، ملت با ایمان و رهبری مقتدری همچون امام بزرگوار بود که در نتیجه آن، همه تلاش های قدرت های شیطانی دنیا، همچون تیری به سنگ خورد و ملت ایران، در ۸ سال دفاع مقدس بر همه قدرتها پیروز شد.

حضرت آیت الله خامنه ای یکی دیگر از ابعاد ناگفته دفاع مقدس را کیفیت و نوع دفاع رزمندگان برشمردند و تأکید کردند: دفاع جوانان ملت کشور عزیزمان ایران در جنگ ۸ ساله، دارای شاخصه ها و خصوصیات فوق العاده ای بود که عبارتند از «عزم و اراده قوی»، «ایمان مستحکم»، «شجاعت و فداکاری»، «ابتکار و نوآوری» و «عبادت و توسلات معنوی».

نسل جوان امروز جهت عقب‌راندن دشمن از نسل اول آماده‌تر است / رهبر انقلاب

ایشان دوران دفاع مقدس را انسان ساز خواندند و افزودند: همت ها، خرازی ها، باکری ها، برونسی ها، چیت سازیان ها و هزاران جوان دیگر، انسان های معمولی بودند که جنگ آنها را به اسطوره های عظیم و اشخاص ماندگار و ستاره های درخشان تبدیل کرد.

رهبر انقلاب اسلامی در بیان شاخصه های بارز جوانانِ دوران دفاع مقدس گفتند: عبادت، خردمندی و تدبیر، دلیری و شجاعت، فداکاری و ایستادگی، و بصیرت شاخصه های ممتاز این جوانان بود که از آنان، شیران روز و عابدان شب ساخته بود و بر همین اساس امام (ره) با نگاه عمیق خود، تربیت چنین جوانانی را فتح الفتوح خواندند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار جمعی از دانش آموزان و دانشجویان شرکت کننده در کاروان های راهیان نور، دوران دفاع مقدس را قطعه ای نورانی و برگ زرین از تاریخ کشور

حضرت آیت الله خامنه ای خطاب به جوانان خاطرنشان کردند: آینده کشور متعلق به شما هست. اگر خود را با چنین خصوصیاتی پرورش دهید قطعاً کشور در آینده نزدیک، در همه زمینه ها، به اوج تعالی و کمال خواهد رسید.

ایشان افزودند: دشمن های و بدخواهان این ملت، قصد داشتند هنگامی که نوبت به جوانان این نسل می رسد، نامی از اسلام و انقلاب باقی نماند و امریکا مسلط بر همه امور کشور باشد و حملات سخت و نرم خود را با این نیت ادامه دادند ولی اکنون با نسلی مواجه هستیم که ایمان، استعداد و شکوفایی و اقتدار او از نسل اول زیاد است و این نسل جهت عقب راندن دشمن از نسل های قبل آماده تر هستند.

نسل جوان امروز جهت عقب‌راندن دشمن از نسل اول آماده‌تر است / رهبر انقلاب

رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: با وجود چنین جوانانی و با حرکت هایی همچون راهیان نور، دشمن در برابر ملت ایران، همچون چهل سال گذشته، هیچ غلطی نمی تواند بکند.

حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: البته آزار و اذیت هایی همچون تحریم های اقتصادی یا تبلیغات سوء خواهند کرد ولی این آزارها، حرکت عظیم ملت کشور عزیزمان ایران را متوقف نخواهد کرد.

ایشان در آخر سخنان خود توصیه هایی هم جهت کاروان های راهیان نور داشتند.

رهبر انقلاب اسلامی گفتند: همه دستگاه ها به این حرکت کمک کنند، ابعاد فرهنگی و اجتماعی راهیان نور هرچه زیاد تعمیق شود، در روایتگری حوادث و مسائل، امانت رعایت و از اغراق پرهیز شود، حوادث برجسته دوران دفاع مقدس در کتابهای درس گنجانده شوند، و ایمنی مسافران کاروانهای راهیان نور حتماً رعایت شود.

پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی، سردار کارگر مدیر بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس، راهیان نور را ظرفیتی جهت زیاد کردن توان بازدارندگی و قدرت دفاعی کشور دانست و گفت: در سال گذشته حدود شش میلیون نفر که اکثریت آنان را جوانان تشکیل می دادند، از ۵۷ یادمان دفاع مقدس در هفت استان کشور دیدار کردند.

به گزارش ایرنا، جمعی از نوجوانان و جوانان استان پایتخت کشور عزیزمان ایران و البرز که عازم اردوهای راهیان نور هستند پیش از ظهر امروز با حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند.

واژه های کلیدی: ایران | اسلامی | انقلاب | جوانان | نوجوانان | ظهر امروز | راهیان نور | حمله به ایران | آیت الله خامنه ای

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz