راست – درست ثبت نام کنندگان 100 میلیون کارخانه

راست – درست: ثبت نام کنندگان 100 میلیون کارخانه ماشین خودرو بازار ایران میلیون انتقال

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی ادعای بی اساس هیات عربی انرژی هسته‌ای علیه کشور عزیزمان ایران

هیات عربی انرژی هسته‌ای با محکوم کردن حمله انصارالله یمن به ریاض مدعی شد: حمایت کشور عزیزمان ایران از درگیری‌ها درتضاد با اصل حسن همجواری است.

ادعای بی اساس هیات عربی انرژی هسته‌ای علیه کشور عزیزمان ایران

ادعای بی اساس هیات عربی انرژی هسته ای علیه ایران

عبارات مهم : ایران

هیات عربی انرژی هسته ای با محکوم کردن حمله انصارالله یمن به ریاض مدعی شد: حمایت کشور عزیزمان ایران از درگیری ها درتضاد با اصل حسن همجواری است.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رسمی عربستان(واس) ، هیات عربی انرژی هسته ای که مقر آن در تونس است در بیانیه ای مدعی شد: در پی شلیک یک موشک بالستیک به وسیله شبه نظامیان حوثی به سوی شهر ریاض و اثبات اینکه این موشک به وسیله کشور عزیزمان ایران ساخته شده است هست، هیات عربی انرژی هسته ای حمله حوثی ها به عربستان را به شدت محکوم می کند و دخالت کشور عزیزمان ایران در تغذیه و حمایت از درگیری های نظامی در دنیا عرب و دامن زدن به فتنه ها و اختلافات را مخالف قوانین بین المللی و آداب همسایگی می داند.

این موسسه تاکید کرده است که دولت سعودی حق دفاع از اراضی خود را دارد.

ادعای بی اساس هیات عربی انرژی هسته‌ای علیه کشور عزیزمان ایران

به گزارش ایسنا، انصارالله یمن اخیرا فرودگاه بین المللی ملک خالد ریاض را مورد نشانه موشکی قرار دادند، مقامات عربستان و آمریکا کشور عزیزمان ایران را مسئول این حمله دانسته و ادعا کردند که موشک شلیک شده است ساخت کشور عزیزمان ایران بوده است.

این درحالی است که اگرچه پایتخت کشور عزیزمان ایران حمایت خود از این گروه شیعه یمنی را پنهان نکرده ، همواره شایعات و ادعاهای مبنی بر ارسال سلاح به یمن را رد کرده هست، همچنین یک هیات تعیین شده است از سوی شورای امنیت شرکت ملل در دهم نوامبر یک نامه محرمانه به دیپلمات ها فرستاده و در آن تاکید کرده که هیچ سندی که ثابت کند، ادعای سعودی ها مبنی بر اینکه کشور عزیزمان ایران مسئول حمله موشکی اخیر حوثی های یمن به ریاض پایتخت عربستان است به دست نیاورده است.

هیات عربی انرژی هسته‌ای با محکوم کردن حمله انصارالله یمن به ریاض مدعی شد: حمایت کشور عزیزمان ایران از درگیری‌ها درتضاد با اصل حسن همجواری است.

امیر حاتمی، وزیر دفاع کشورمان در این زمینه گفته است: دشمن از هر فرصتی جهت اتهام زنی علیه کشور عزیزمان ایران استفاده می کند و قطعا ما این مساله را رد می کنیم. بنا نیست هر اتفاقی در منطقه رخ می دهد، کشور عزیزمان ایران را متهم می کنند البته این موارد از دشمن بعید نیست.

همچنین سردار جعفری فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در تصویر العمل به این ادعاها تاکید کرده است: ما امکان انتقال موشک به آنجا(یمن) را نداریم و موشک ها جهت خودشان هست.

واژه های کلیدی: ایران | عربستان | عربستان | انرژی هسته | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz